Kontakta oss

Här finner du kontaktuppgifter till KK-stiftelsens medarbetare och information om vem som arbetar med vilka program. Här finns också KK-stiftelsens adress och faktureringsuppgifter.

Besök oss

I Kammarkollegiets lokaler i hörnfastigheten Birger Jarlsgatan/Grev Turegatan finner du KK-stiftelsen. Använd porttelefonen till vänster om entrén på markplanet för att nå Kammarkollegiets reception på plan 1, där de hjälper dig vidare till KK-stiftelsen på plan 5.

Besöksadress

KK-stiftelsen
Birger Jarlsgatan 16
114 34 Stockholm

Postadress

Stiftelsen för kunskaps- och kompetensutveckling (KK-stiftelsen)
Birger Jarlsgatan 16
114 34 Stockholm

Faktureringsadress

KK-stiftelsen
Kund-id LKH1862
FE 108
105 69  Stockholm

e-fakturor skickas till vårt ISO-nummer 00078024004213

pdf-fakturor skickas till lkh0000@tps.banctec.se

Information om fakturaadress

Organisationsnummer

802400-4213

Stiftelsens kansli

Du kan alltid nå oss på info@kks.se.
För specifika frågor om exempelvis programmen, se kontaktuppgifter till kansliets personal här:

Linda Assbring
Chef för programverksamheten och programansvarig för NU, Synergi och Företagsforskarskolor
073-712 81 17 linda.assbring@kks.se

Irina Bjurman
Redovisningsansvarig
073-712 81 37 irina.bjurman@kks.se

Maria Dollhopf
Programansvarig för Prospekt
073-712 81 36 maria.dollhopf@kks.se

Britt-Marie Granting
Chef verksamhetsstöd
072-217 96 09 britt-marie.granting@kks.se

Malin Henningsson
Föräldraledig

Mattias Jarl
Programansvarig för Forskningsprofiler och KK-miljöer
073-712 81 30 mattias.jarl@kks.se

Birgitta Olsson
Vd-sekreterare och programadministratör för KK-miljöer, Synergi, NU, Expertkompetens och Avans
073-712 81 12 birgitta.olsson@kks.se

Eva Schelin
KK-stiftelsens vd
070-167 38 08 eva.schelin@kks.se

Margareta Stark
Programansvarig för KK-miljöer och HÖG
073-712 81 41 margareta.stark@kks.se

Olle Vogel
Programansvarig för Rekryteringar, HÖG, Expertkompetens och Sidus
073-712 81 52 olle.vogel@kks.se

Petter Zirath
Programansvarig för Avans
073-712 81 35 petter.zirath@kks.se

Åsa Ödling
Programadministratör för Prospekt, Rekryteringar, Forskningsprofiler, Företagsforskarskolor, HÖG och Sidus
073-712 81 45 asa.odling@kks.se

Stefan Östholm
Analys och utvärderingar
073-712 81 43 stefan.ostholm@kks.se