Kontakta oss

Här finner du kontaktuppgifter till KK-stiftelsens medarbetare och information om vem som arbetar med vilka program. Här finns också KK-stiftelsens adress och faktureringsuppgifter.

Besök oss

I Kammarkollegiets lokaler i hörnfastigheten Birger Jarlsgatan/Grev Turegatan finner du KK-stiftelsen. Använd porttelefonen till vänster om entrén på markplanet för att nå Kammarkollegiets reception på plan 1, där de hjälper dig vidare till KK-stiftelsen på plan 5.

Besöksadress

KK-stiftelsen
Birger Jarlsgatan 16
114 34 Stockholm

Postadress

Stiftelsen för kunskaps- och kompetensutveckling (KK-stiftelsen)
Birger Jarlsgatan 16
114 34 Stockholm

Faktureringsadress

Stiftelsen för kunskaps- och kompetensutveckling (KK-stiftelsen)
FE 313
838 80 Frösön

Organisationsnummer

802400-4213

Stiftelsens kansli

Du kan alltid nå oss på info@kks.se.
För specifika frågor om exempelvis programmen, se kontaktuppgifter till kansliets personal här:

Linda Assbring
Programansvarig för NU, Företagsforskarskolor och Professionell licentiat
073-712 81 17 linda.assbring@kks.se

Irina Bjurman
Ekonomihandläggare
073-712 81 37 irina.bjurman@kks.se

Britt-Marie Granting
Administrativ chef
072-217 96 09 britt-marie.granting@kks.se

Ulf Hall
Chef Externa relationer och Kommunikation
073-712 81 33 ulf.hall@kks.se

Malin Henningsson
Programansvarig för Rekryteringar och Prospekt
073-712 81 55 malin.henningsson@kks.se

Olof Hugander
Ledningssamordning/stab
073-712 81 36 olof.hugander@kks.se

Mattias Jarl
Programansvarig för KK-miljöer
073-712 81 30 mattias.jarl@kks.se

Birgitta Olsson
VD-sekreterare och programadministratör för KK-miljöer, Synergi, NU, Expertkompetens och Avans
073-712 81 12 birgitta.olsson@kks.se

Madelene Sandström
Verkställande direktör
Se Birgitta Olsson madelene.sandstrom@kks.se

Margareta Stark
Programansvarig för KK-miljöer och HÖG
073-712 81 41 margareta.stark@kks.se

Olle Vogel
Programansvarig för HÖG, Expertkompetens, Avans och Sidus
073-712 81 52 olle.vogel@kks.se

Mats Waltré
Programansvarig för HÖG och Synergi
073-712 81 58 mats.waltre@kks.se

Åsa Ödling
Programadministratör för Prospekt, Rekryteringar, Forskningsprofiler, Företagsforskarskolor, Professionell licentiat, HÖG och Sidus
073-712 81 45 asa.odling@kks.se

Stefan Östholm
Verksamhetschef och programansvarig för Forskningsprofiler
073-712 81 43 stefan.ostholm@kks.se